www.polishparquet.pl

Aluminium ustka

Wykończenia wnętrz Wrocław

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w ogromnych ilościach w warstwie ziemi. Ocenia się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Wytwarza się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium rodzi niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest istotnym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, lub profili. Z drugiej uważany jest za bardzo szkodliwy. Jak potwierdziły testy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że może pobudzać choroby Alzheimera. Dowiedziono, że jest niezmiernie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za obronę układu nerwowego przed złośliwymi czynnikami. Naruszenie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na formę naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często użytkowany jest w postaci srebrnych folii do zawijania żywności. Stąd sporo osób spostrzega zależny, istniejący związek z generowaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest dodatkowo wykorzystywane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka pobudza bóle głowy, depresje, kiepską pamięć, przemęczenie, a nawet zgon.
Występuje wiele sposobów jak wystrzegać się zbyt dużej dawki aluminium. W szczególności wypada dbać o to, co jemy a także pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie stosować srebrzystych folii aluminiowych. Wykorzystywać z garnków i patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należy podkreślić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, czy też szczepionkach. Nawet specyfiki po które sięgamy w wielu przypadkach zawierają aluminium. Jak widać nie da się całkowicie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należałoby nadmienić, iż z badań klinicznych, które pozostały wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza wykluczyć aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia trzeba napomknąć, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Wyłącznie spora treść tego metalu w organizmie jest dla człowieka złośliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.