Ceny mieszkań w Krakowie

Aluminium ozorków

kuchnie na wymiar kraków

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w znacznych ilościach w skorupie ziemi. Kalkuluje się, że stanowi mniej więcej 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Wytwarza się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wytwarza niezmiernie skrajne emocje. Z jednej strony jest podstawowym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj niedobry. Jak potwierdziły badania, jest duże prawdopodobieństwo, że może pobudzać choroby Alzheimera. Uzmysłowiono, że jest niezmiernie neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za ochronę układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Nadszarpnięcie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to bezpośrednio przyczynia się na formę naszego zdrowia.
Aluminium niesłychanie często stosowany jest w formie srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd wiele ludzi zauważa zależny, istniejący związek z generowaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie wolno popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wszędzie, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą jemy. 
Aluminium jest również stosowane w przemyśle astronomicznym i jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka pobudza bóle głowy, depresje, słabą pamięć, zmęczenie, a nawet śmierć.
Jest dużo sposobów jak stronić od za bardzo wielkiej dawki aluminium. Przede wszystkim wypada troszczyć się o to, co spożywamy i pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie stosować srebrnych folii aluminiowych. Wykorzystywać z garów oraz patelni, które nie są pokryte aluminium.
Trzeba zaznaczyć, że aluminium znajduje się także w kosmetykach, dezodorantach, czy też szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy w wielu przypadkach zawierają aluminium. Jak widać nie można całkowicie pozbyć aluminium z naszego życia.
Trzeba wtrącić, iż z badań klinicznych, które były przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego umożliwia usunąć aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia należy nadmienić, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Jedynie spora treść tego metalu w organizmie jest dla człowieka zła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.