luboń projekty budowlane

Tarasy piaseczno

uchwty na narty na auto

Tarasy- inspiracje dla domku

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji a w dodatku Egipcie. Z ich uroku korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie a przy tym arystokracja. Tarasy były znakiem szychu, z reguły otoczone bujną roślinnością, pobudzały do odpoczynku i medytacji na łonie natury.  
Taras to fragment aranżacji domku należyty dla tych, którzy poszukują opcje dla balkonu. Poboczną przestrzeń, jaką dają tarasy, można zużytkować w rozmaity sposób. Nad balkonem mają także tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam służyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, zważywszy na większą powierzchnię użytkową. 
Rodzaje tarasów
Taras nie musi być dostosowany tylko dla parteru budynku, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Dzisiejsze tarasy pojawiły się jako detal dekoracyjny dachów wieżowców, często służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Z reguły tarasy są zlokalizowane na gruncie, wybudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu bądź nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zorganizowany jest nad garażem albo piwnicą. 
Jakim sposobem da się umeblować swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru zdaje się nieskomplikowane. Tarasy służą nam przede wszystkim do odpoczynku na orzeźwiającym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą bądź publikacją w ręku. Jeśli takie ma być jego wykorzystanie, jedyne czego nam potrzeba to komfortowe miejsce do siedzenia a także mały stolik. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o zakupie większych zestawów wypoczynkowych z sporym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu bezsprzecznie jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w wypadku kiepskiej pogody. Jeżeli ma być to nasz azyl, musimy go urządzić w stylu, który nam odpowiada. Marzycielski taras w stylu prowansalskim, to bezsprzecznie postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe kolory. Prowansja to również zioła, które powinno się postawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to nieokrzesany, nowoczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach a także zimnych błękitach. Normalne drewniane meble oraz nienamolne dodatki np. metalowe kosze, wypełnione kominkowym drzewem. Jednym słowem podmuch surowej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.