Dachówki betonowe kędzierzyn koźle

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) wytwarza się z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody. Po dołożeniu podwójnej warstwy akrylowej, pozyskuje się gotowy produkt. Mogą być fascynującą opcją dla dachówek ceramicznych. Ich wytrzymałość jest podobna i wycenia się ją na mniej więcej 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich stabilności, w końcu wybudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przeżyły próbę czasu. Dachówki betonowe są również tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest kapitalna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą w związku z tym pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe uzyskuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich wytwórczości trzeba ponad 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również nieco bardziej chropowate. Obecna technika produkcji sprawia jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z rozmaitych towarów są właściwie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może zauważyć różnice. 
Najistotniejszym elementem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi ścierpieć następne cykle zamrażania a w dodatku odmrażania, to decyduje w ogromnej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych przeważnie dają gwarancję na 30 lat.  Fabrykanci dachówek betonowych zapewniają, że z biegiem czasu coraz to bardziej się utwardzają. Są niezłomne na pękanie a także niekorzystne warunki atmosferyczne, jak rzęsisty deszcz a także surowy chłód. 
Jednym z rodzajów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Kapitalnie pasują one do nowomodnych budynków. Płaska dachówka kocha łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe z reguły istnieją w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednak odszukać wzorniki w rustykalnej palecie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają dodatkowo warstwy antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich odcień, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór między dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela a przy tym indywidualnych upodobań, np. co do większego błysku czy też matowości dachówek. Dachówki betonowe dają mocny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.