Aluminium tyczyn

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w ogromnych ilościach w powłoce ziemi. Ocenia się, że stanowi około 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Generuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wytwarza niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest kluczowym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, czy też profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj niedobry. Jak wykazały badania, istnieje spore prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Wykazano, że jest bardzo neurotoksyczny, skaża tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za osłonę układu nerwowego przed szkodliwymi czynnikami. Zepsucie tej osłony wywołuje osłabienie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na stan naszego zdrowia.
Aluminium niesłychanie często użytkowany jest w postaci srebrnych folii do owijania żywności. Stąd sporo ludzi widzi zależny, istniejący związek z wywoływaniem choroby Alzheimera, a użytkowaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie wolno popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą konsumujemy. 
Aluminium jest też użytkowane w przemyśle astronomicznym a przy tym jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka powoduje bóle głowy, depresje, marną pamięć, osłabienie, a nawet śmierć.
Jest mnóstwo sposobów jak unikać nadmiernie wielkiej dawki aluminium. Nade wszystko wypada dbać o to, co jemy a przy tym pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie wykorzystywać srebrzystych folii aluminiowych. Korzystać z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Warto podkreślić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, bądź szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy wielokrotnie zawierają aluminium. Jak widać nie można gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto nadmienić, iż z badań klinicznych, które pozostały dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala wykreślić aluminium z organizmu wraz z moczem.
Dla ukojenia trzeba dodać, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Wyłącznie spora treść tego metalu w organizmie jest dla człowieka zła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.