podróże

Hala namiotowa szamotuły

Hala namiotowa

Czemu przy planowaniu jakiegokolwiek przyjęcia czy też składu wybrać halę namiotową w zamian zwyczajnego budynku? Istotnym plusem jest to, że hala namiotowa jest zdecydowanie tańsza. 
   Hale namiotowe niesłychanie dobrze sprawdzają się nie tylko przy tworzeniu imprezy plenerowej, ale również przy magazynowaniu surowców, np. ogrodniczych czy też budowlanych. 
   Hale namiotowe w większości wypadków mają bardzo łatwą konstrukcję, co zapewnia ich szybki montaż, a później demontaż. Dlatego też zajmie to nam o wiele mniej czasu aniżeli budowa tradycyjnego budynku. Banalna konstrukcja zapewnia także mobilność, ponieważ dzięki niej w niewyszukany sposób przestawimy halę z miejsca|Fachowa} hala namiotowa musi posiadać solidne poszycie ścienne i dachowe, które ma służyć do ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu hala nadaje się do używania przez cały rok. Pokrycie dachowe może być zarówno jednowarstwowe, jak i termo – nadmuchiwane, co sprawia, że nasza hala będzie bardziej energooszczędna. Ściany w większości wypadków są z PCV, płyty warstwowej i blachy trapezowej. 
Na współczesnym rynku występuje sporo firm, które nie tylko zajmują się sprzedażą hal namiotowych, ale też proponują ich wynajem. 
   Biorąc pod uwagę wielorakie wykorzystanie hal namiotowych, możemy je podzielić na: 
hale imprezowe
– hale przemysłowe
– hale magazynowe
– hale produkcyjne
– hale pod ujeżdżanie
   Jeśli potrzebujemy halę namiotową pod wykorzystanie magazynowe lub przemysłowe, Należy wybrać tzw. halę pneumatyczną. Jest to hala o powiększonej termo – izolacji, a jej realizacja powoduje, że nie zbiera się kondensat, nie przepuszcza dźwięków, a w okresie zimowym łatwiej zsuwa się z niej śnieg. 
   Mimo, że pojawia się kilka wariantów hal namiotowych, to najczęstszym ich zastosowaniem są jednakże imprezy plenerowe. Mają one przeznaczenie jako: 
– hale targowe, które z uwagi na rozmaitość formatów zapewniają możliwość rozmieszczenia przeróżnego rodzaju punktów handlowych
– hale weselne, które znakomicie sprawdzą się na przyjęcie pod gołym niebem
– hale na wielkie imprezy plenerowe, np bankiety firmowe, dni miasta, dożynki itd.
   Hala namiotowa to doskonałe wyjście dla kogoś, kto żąda tymczasowej konstrukcji, ponieważ podsumowując jej wartości na pewno zaspokoi nasze wyczekiwania, a są to:
– ruchliwość 
– trwałość
– łatwe wykonanie
– rozpiętość powierzchni do wyboru 
– mały wydatek


Możliwość komentowania jest wyłączona.