Moskitiery hajnówka

W jaki sposób przespać letnią noc bez obecności owadów?

Czas letni łączy nam się nie tylko z ognistym słońcem, morską bryzą, ale też z świeżym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z ciepłymi nocami, marzymy o tym, aby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni ożywczy, chłodny podmuch wiatru. Jednak razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, jakimi są komary, muchy oraz wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z lekkiego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
W jaki sposób uniknąć takich sytuacji?
Obecnie występuje szereg rozwiązań zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże możliwości te są odpowiednie jedynie w przypadku, kiedy nie cierpimy na alergie. Są to również niezbyt trwałe a przy tym komfortowe warianty, albowiem nie każdy z nas fantazjuje o tym, aby po rześkiej kąpieli spryskać całe ciało ostro aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą a przy tym najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto przeplataną siatką, nakładaną na drzwi, okna czy też łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z przeróżnych surowców, mając do wyboru w szczególności siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową bądź poliestrową. 
Przeważnie wybieranymi są moskitiery instalowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, przeważnie z wykorzystaniem obrotowych uchwytów, niemniej jednak odnajdziemy także takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Urządzone są w magnesy, które ułatwiają wygodę używania. Posiadając duże drzwi balkonowe prowadzące na taras, należy zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której ruszają się skrzydła. Przede wszystkim wymagajacy kupujący, wypatrzą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych oraz montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą ochroną przed owadami w przypadku osób cierpiących na alergię. Sam materiał, z którego wykonany jest produkt, nie jest niekorzystny. Niemniej jednak nie broni on od przesiąkania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu producentów proponuje siatki antyalergiczne, urządzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór właściwiej moskitiery jest wbrew pozorom niesłychanie łatwy, ponieważ producenci bezustannie przebijają się w nowiuteńkich pomysłach. Montaż umożliwi nam przespać letnie noce w komforcie a przy tym bez trwogi o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.